joomla templates top joomla templates template joomla

W auto uderzyło audi prowadzone przez nietrzeźwego 52-latka. Pijanemu sprawcy wypadku śmiertelnego grozi kara 12 lat więzienia

info: Policja, Łódź włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Polesie wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło 19 lutego 2019 roku około godziny 1:10 na ul. Aleksandrowskiej w Łodzi. Zmarł 66-letni kierujący toyotą. W to auto uderzyło audi prowadzone przez nietrzeźwego 52-latka. Pijanemu sprawcy wypadku śmiertelnego grozi kara 12 lat więzienia.
 
 
Z ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia przez funkcjonariuszy łódzkiej drogówki wynika, że będący w stanie nietrzeźwości (2,5 promila) 52 letni mieszkaniec powiatu zgierskiego kierując audi jechał ul. Aleksandrowską od ul. Szczecińskiej w kierunku ul. Zimna Woda. 
 
 
52 latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na zwężeniu drogi, utracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z toyotą kierowaną przez 66 letniego mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń 66 latek zmarł. 
 
W trakcie prowadzonych oględzin audi funkcjonariusze ujawnili ,że wskazówka prędkościomierza zatrzymała się na 140 km/h Mundurowi zatrzymali 52 latkowi prawo jazdy. Decyzją Prokuratora mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut spowodowania wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności i  długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.