joomla templates top joomla templates template joomla

"Na bieżąco monitorujemy sytuację w DPS-ach" mówi Iwona Michałek. Sześć pielęgniarek oddelegowanych przez wojewodę do pracy w dotkniętym koronawirusem DPS-ie w Drzewicy

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Dwóch zakażonych koronawirsuem pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy w województwie łódzkim trafiło do szpitala zakaźnego. W sumie zachorowały 64 osoby - 37 podopiecznych placówki i 25 osób z personelu.
 
 
Chorzy i zdrowi zostali od siebie odizolowani. Personel może liczyć na wsparcie dodatkowych sześciu pielęgniarek. Zostały one oddelegowane do pracy przez wojewodę łódzkiego, jednak niektóre wyrażają obawy w związku z pracą w DPS-ie. Dotąd pracownicy takich placówek nie byli traktowani jak personel ochrony zdrowia i brakowało im sprzętu ochronnego.
 
 
– Dostałam nakaz od wojewody. Mam obawy i to duże. Chciałabym porozmawiać z panią dyrektor, czy rzeczywiście jest im potrzebna pielęgniarka z intensywnej terapii czy opiekunki są potrzebne – mówiła pielęgniarka Maria Wilczyńska.
 
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Iwona Michałek uspokajała, że resort zapewni środki ochrony osobistej do Domów Pomocy Społecznej.
– Na bieżąco monitorujemy sytuację w DPS-ach. Wyposażamy je w niezbędny sprzęt, maseczki, rękawiczki, płyn – powiedziała Michałek.