joomla templates top joomla templates template joomla

"Lewe zwolnienia" czy epidemia? Około 120 pielęgniarek na chorobowym. Dyrektor zawiadomił prokuraturę, pielęgniarki twierdzą, że to nie protest

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Około 120 pielęgniarek Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest na zwolnieniach chorobowych. Dyrekcja zapewnia, że to nie protest, a tak duża liczba zwolnień wynika z sezonu grypowego. Jednak do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa "narażenia na utratę zdrowia lub życia pacjentów".
 
 
– My zakładamy, że panie pielęgniarki chorują. Nie możemy brać pod uwagę takiego scenariusza, że mamy do czynienia z protestem, ponieważ to by oznaczało, że panie pielęgniarki łamią prawo. Nie bierzemy tego pod uwagę – mówił Adam Czerwiński, rzecznik łódzkiej placówki.
 
 
Elżbieta Janiszewska ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych Instytutu Centrum Zdrowia Matki i Polki w Łodzi stwierdziła, że pielęgniarki są przemęczone, a sytuacja jest bardzo ciężka. 
 
– Niestety, nie ma zażegnanego konfliktu, dalej sytuacja jest eskalacyjna, ponieważ są sytuacje zastraszania, tudzież przenoszenia pań pielęgniarek na inne kliniki – powiedziała Janiszewska.deo.