joomla templates top joomla templates template joomla

Kamienica może się zawalić, ponad 20 rodzin w niebezpieczeństwie. Lokatorzy protestują

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Kamienica przy ulicy Wólczańskiej 43 w Łodzi jest ciągle zamieszkała, chociaż może w każdej chwili runąć - alarmuje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Zagrożeni mieszkańcy od kilku dni apelują do miasta o pomoc. W środę (20.11) pikietowali podczas obrad rady miasta.
 
 
- Jesteśmy już po wyborach, władza nie chce się o nas starać i po prostu odwołuje do przepisów, a my jesteśmy żywymi ludźmi – mówiła jedna z protestujących.
 
 
Budynek przy Wólczańskiej, który przeznaczony jest do rozbiórki to kamienica prywatna. Jego właściciele nie mają pieniędzy na remont. Po tym jak w części kamienicy pękł strop, nadzór budowlany nakazał wyprowadzić mieszkańców. Zarządca nie przygotował lokali zastępczych, lokatorzy zwrócili się więc o pomoc do miasta.
 
- Staramy się wyciągnąć rękę do wszystkich i pokazać im możliwości, jakie są po stronie miasta. Nie chcemy nikogo zostawić na pewno zostawić na ulicy, ale apeluję o cierpliwość – tłumaczyła wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.
 
W Sądzie Rejonowym dla Łodzi Śródmieścia miał wczoraj ruszyć proces administratora gmachu, oskarżonego o zaniedbania, które doprowadziły do złego stanu budynku. Rozprawa została jednak odroczona z uwagi na nieobecność wezwanych świadków.