joomla templates top joomla templates template joomla

Oblał bezdomnego benzyną i podpalił. Sąd skazał go na 25 lat więzienia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał na 25 lat więzienia 36-letniego Piotra K. za zabójstwo bezdomnego ze szczególnym okrucieństwem. W czerwcu 2017 roku mężczyzna oblał swoją ofiarę benzyną, a następnie podpalił. Bezdomny zmarł wskutek poparzeń.
 
 
– Nie ulega wątpliwości, że oskarżony chciał zabić człowieka – podkreśliła w uzasadnieniu wyroku sędzia Joanna Krakowiak.
 
– Wyrok, który zapadł, jest satysfakcjonujący co do orzeczenia winy oskarżonego i co do kary zgodnie z wioskami prokuratury – oceniła wyrok Anna Pyka z łódzkiej prokuratury.
 
 
Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca 2017 r. w Łodzi, u zbiegu ulic Tuwima i Przędzalnianej, w pobliżu znajdującej się tam budowy. 
Jak ustalił sąd, krytycznego dnia 36-latek pokłócił się ze swoją partnerką i wyszedł z mieszkania. Poszedł na plac budowy, gdzie znalazł kanister z benzyną. Idąc dalej, zauważył leżącego na chodniku mężczyznę. Oskarżony polał benzyną pokrzywdzonego, a następnie podpalił i uciekł. 
 
Mieszkający nieopodal mężczyzna, widząc przez okno słup ognia, wybiegł i próbował ugasić płonącego. Jego działania okazały się bezskuteczne.
 
 
 
Podczas sekcji zwłok ustalono, że zgon nastąpił na skutek rozległych oparzeń obejmujących około 85 proc. powierzchni ciała.