joomla templates top joomla templates template joomla

Partia Razem przypomniała o strajku łódzkich włókniarek i zapowiada walkę ze "śmieciówkami"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Dziś mija 45 lat od strajku łódzkich włókniarek w zakładach przemysłu lekkiego. Strajk zakończył się cofnięciem przez komunistyczną władzę decyzji o podwyżkach cen żywności. Z okazji tej rocznicy działacze partii Razem złożyli kwiaty a także wbili specjalnie przygotowaną tabliczkę w skwer naprzeciwko byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego. 

Łódzcy maturzyści tańczą poloneza. I pocierają nos Tuwima

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Łódzcy maturzyści zatańczyli poloneza na Pasażu Schillera. W pierwszej parze - prezydent miasta Hanna Zdanowska. Odtańczony polonez ma zapewnić młodzieży powodzenie na egzaminie dojrzałości. Warunkiem - według łódzkiej legendy - jest pozdrowienie Juliana Tuwima, spoglądającego na tańczących ze swojej ławeczki.

Zderzenie autokaru z tramwajem w Łodzi. Ranny motorniczy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Autokar turystyczny zderzył się z tramwajem na ulicy Aleksandrowskiej w Łodzi. Kierowca skręcając, nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi MPK. - Motorniczy został ranny i opatrzony na miejscu - poinformowała mł. asp. Marzanna Boratyńska z łódzkiej policji.

Łódzkie szkoły zachęcają rodziców do zapisywania sześciolatków

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

- Szkoły są gotowe na przyjęcie sześciolatków i o tym rodziców informujemy, pokazując również inne zalety posłania dzieci w wieku sześciu lat do szkoły - mówi wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. W sobotę (6.02) w szkołach podstawowych w całej Łodzi odbędzie się dzień otwarty, podczas którego rodzice mogą rozwiać swoje wątpliwości. 

Kilometry niepotrzebnych barierek. Absurd z winy nieścisłości w przepisach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

W całej Polsce powstają kilometrowe odcinki barierek chroniących pieszych i rowerzystów. Niestety - nie zawsze są one potrzebne. Większość z nich chroni pola uprawne i trawniki. Nieprecyzyjne przepisy ustawy z 2003 roku doprowadziły do tego, że państwo wydaje pieniądze na bezsensowne inwestycje. Wkrótce ma się to jednak zmienić. 

11 zatrzymanych i 80 kg narkotyków. Łódzcy policjanci rozbili duży gang narkotykowy

KWP Łódź/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Łódzcy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się handlem narkotykami. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać 11 osób. Zarzuca im się "puszczenie w obieg" ponad 80 kg środków odurzających. Na czarnym rynku ich wartość szacuje się na ponad 2 mln złotych. 

Zatrucie amoniakiem w Łodzi. 11 osób trafiło do szpitali

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

11 osób trafiło do szpitali po zatruciu amoniakiem w zakładzie mięsnym w łódzkim Teofilowie. W jednej z chłodni doszło do rozszczelnienia instalacji. Amoniak wydobywał się w hali, w której przebywało 45 osób. Wszyscy zostali ewakuowani z terenu zakładu. Jak informuje Adam Antczak z łódzkiej straży pożarnej, poszkodowani odnieśli lekkie obrażenia.

Wypadek autobusu na A2. Kierowca zginął na miejscu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Na autostradzie A2 w okolicach Skierniewic doszło do wypadku - autobus zderzył się z litewską ciężarówką. Kierowca autobusu zginął na miejscu. Pomocy medycznej udzielono 8 osobom, część z nich trafiła do szpitali w Skierniewicach, Łowiczu i Łodzi. Autobusem podróżowało ponad 20 pasażerów.

Historia Reksia poruszyła widzów. Teraz sam wybierze nowego właściciela

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Reksio ma dwa lata i od trzech miesięcy przebywa w hotelu dla psów. Kobieta, która wychowywała go od szczeniaka zmarła na nowotwór, ale do ostatnich dni martwiła się tylko o jego los. Teraz poszukuje rodziny, która pokocha go tak bardzo jak jego poprzednia właścicielka. 

Rasistowski napad na Ukraińców w Kutnie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Siedmiu Polaków w wieku od 23 do 39 lat napadło na pracujących w Kutnie Ukraińców, wzywając ich do opuszczenia Polski. Używali nie tylko przemocy słownej, gdyż mieli ze sobą również kastet, nóż i piłkę teleskopową. 

W Łodzi badają kamizelkę antyzawałową. Zdążyła już uratować życie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Klinika Elektrokardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi bierze udział w międzynarodowych badaniach poświęconych pracy nowego urządzenia - Life Vest - które ma ratować osoby zagrożone zawałem serce. - Urządzenie kontroluje rytm serca pacjenta, a w przypadku wykrycia zaburzeń, przerywa je poprzez wysłanie szoku - tłumaczył profesor Jerzy Wranicz. 

Samorządy chcą karać tych, którzy palą śmieciami. Łódzcy strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole

Fakty TVN/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Szacuje się, że około 45 tysięcy Polaków rocznie umiera z powodu złej jakości powietrza. „Zastanów się, czym palisz” – apelują władze samorządów i wysyłają kontrole, ponieważ właśnie w zimie wielu Polaków wrzuca do pieca co popadnie. - Możemy pobrać próbki z kotła. Sadze maja swoją pamięć i są przekazywane do badania.