joomla templates top joomla templates template joomla

92-latek podarował szpitalowi ponad 3 mln zł. Powstało nowoczesne centrum rehabilitacji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

92-letni dr Wacław Łęcki w uznaniu za bardzo dobrą opiekę medyczną przekazał Szpitalowi Zakonu Bonifratrów w Łodzi działkę o wartości ponad 3 mln zł. Dzięki temu bezinteresownemu gestowi w Łodzi powstało najnowocześniejsze centrum rehabilitacji, które może przyjąć 500 pacjentów dziennie. 

"Widowisko zrobione techniką komputerową". Muzyka Pink Floyd w łódzkim planetarium

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Muzyczno-wizualne widowisko "The Wall" można obejrzeć w łódzkim planetarium. Projekcja łączy grę kolorów, abstrakcyjnych kształtów, figur geometrycznych i zdjęć z muzyką grupy Pink Floyd. - Jest to projekcja sferyczna, zrobiona w całkowicie nowy sposób, głównie techniką komputerową. 

Policja zatrzymała konwojenta podejrzanego o kradzież 8 mln złotych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

W Łodzi zatrzymano mężczyznę poszukiwanego za kradzież 8 milionów złotych. Konwojent, który w lipcu ubiegłego roku zniknął z pieniędzmi to - według prokuratury - łodzianin, 46-letni Krzysztof W. Śledczy ustalili, że działał w zorganizowanej grupie przestępczej i teraz szukają jego wspólników. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Partia Razem przypomniała o strajku łódzkich włókniarek i zapowiada walkę ze "śmieciówkami"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Dziś mija 45 lat od strajku łódzkich włókniarek w zakładach przemysłu lekkiego. Strajk zakończył się cofnięciem przez komunistyczną władzę decyzji o podwyżkach cen żywności. Z okazji tej rocznicy działacze partii Razem złożyli kwiaty a także wbili specjalnie przygotowaną tabliczkę w skwer naprzeciwko byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego. 

Wypadek autobusu na A2. Kierowca zginął na miejscu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Na autostradzie A2 w okolicach Skierniewic doszło do wypadku - autobus zderzył się z litewską ciężarówką. Kierowca autobusu zginął na miejscu. Pomocy medycznej udzielono 8 osobom, część z nich trafiła do szpitali w Skierniewicach, Łowiczu i Łodzi. Autobusem podróżowało ponad 20 pasażerów.

Dzień próbny w szkole. Sześciolatki z Łodzi mogą sprawdzić się w podstawówce

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Sześciolatki z Łodzi mogą spędzić jeden dzień na prawdziwych lekcjach w szkole podstawowej numer 35. W ten sposób rodzicom ma być łatwiej podjąć decyzję, kiedy posłać dziecko do szkoły, a sześciolatki będą mogły oswoić się z nową przestrzenią i obowiązkami.

Półtorej tony tytoniu, maszyny warte milion zł. CBŚP zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas akcji zabezpieczono ponad półtorej tony suszu i krajanki tytoniowej, a także maszyny warte milion złotych. Sprawcy zabarykadowali się wewnątrz fabryki, mieli urządzenia do zagłuszania łączności telefonicznej, a cały obiekt był monitorowany.

Łódzcy maturzyści tańczą poloneza. I pocierają nos Tuwima

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Łódzcy maturzyści zatańczyli poloneza na Pasażu Schillera. W pierwszej parze - prezydent miasta Hanna Zdanowska. Odtańczony polonez ma zapewnić młodzieży powodzenie na egzaminie dojrzałości. Warunkiem - według łódzkiej legendy - jest pozdrowienie Juliana Tuwima, spoglądającego na tańczących ze swojej ławeczki.

Zderzenie autokaru z tramwajem w Łodzi. Ranny motorniczy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Autokar turystyczny zderzył się z tramwajem na ulicy Aleksandrowskiej w Łodzi. Kierowca skręcając, nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi MPK. - Motorniczy został ranny i opatrzony na miejscu - poinformowała mł. asp. Marzanna Boratyńska z łódzkiej policji.

Łódzkie szkoły zachęcają rodziców do zapisywania sześciolatków

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

- Szkoły są gotowe na przyjęcie sześciolatków i o tym rodziców informujemy, pokazując również inne zalety posłania dzieci w wieku sześciu lat do szkoły - mówi wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. W sobotę (6.02) w szkołach podstawowych w całej Łodzi odbędzie się dzień otwarty, podczas którego rodzice mogą rozwiać swoje wątpliwości.