joomla templates top joomla templates template joomla

Pożar kamienicy w Łodzi. Ewakuowano 30 osób

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

W jednej z kamienic w Łodzi rano wybuchł pożar. Sześć osób, w tym dwoje dzieci podtruło się dymem. Płomienie pojawiły się na poddaszu. Z budynku ewakuowano ponad 30 osób. W akcji uczestniczyło aż 19 zastępów straży pożarnej.

Centrum Łodzi z lotu ptaka. W Manufakturze otwarto kolejkę tyrolską

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Na dachu galerii handlowej Manufaktura otwarto kolejkę tyrolską - dzięki temu każdy może spróbować ekstremalnego zjazdu ponad głowami mieszkańców Łodzi. Zjeżdżając na specjalnie przygotowanej linie można oglądać okolicę centrum. 

Wybuch w kamienicy w Pabianicach. Nie żyje jedna osoba

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Zmarł 54-letni mężczyzna poszkodowany w wybuchu kamienicy w centrum Pabianic. Jak poinformował kpt. Jacek Rus z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, prawdopodobną przyczyną zawalenia się części kamienicy był wybuch turystycznej butli z gazem.

92-latek podarował szpitalowi ponad 3 mln zł. Powstało nowoczesne centrum rehabilitacji

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

92-letni dr Wacław Łęcki w uznaniu za bardzo dobrą opiekę medyczną przekazał Szpitalowi Zakonu Bonifratrów w Łodzi działkę o wartości ponad 3 mln zł. Dzięki temu bezinteresownemu gestowi w Łodzi powstało najnowocześniejsze centrum rehabilitacji, które może przyjąć 500 pacjentów dziennie. 

"Widowisko zrobione techniką komputerową". Muzyka Pink Floyd w łódzkim planetarium

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Muzyczno-wizualne widowisko "The Wall" można obejrzeć w łódzkim planetarium. Projekcja łączy grę kolorów, abstrakcyjnych kształtów, figur geometrycznych i zdjęć z muzyką grupy Pink Floyd. - Jest to projekcja sferyczna, zrobiona w całkowicie nowy sposób, głównie techniką komputerową. 

Policja zatrzymała konwojenta podejrzanego o kradzież 8 mln złotych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

W Łodzi zatrzymano mężczyznę poszukiwanego za kradzież 8 milionów złotych. Konwojent, który w lipcu ubiegłego roku zniknął z pieniędzmi to - według prokuratury - łodzianin, 46-letni Krzysztof W. Śledczy ustalili, że działał w zorganizowanej grupie przestępczej i teraz szukają jego wspólników. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Na ośmioramiennym skrzyżowaniu na osiedlu Nowosolna w Łodzi wciąż giną ludzie. Mieszkańcy zgłosili sprawę do prokuratury

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Sprawa śmiertelnie niebezpiecznego skrzyżowania na łódzkim osiedlu Nowosolna trafiła do prokuratury. Mieszkańcy złożyli doniesienie na miejskich urzędników. Kroplą, która przelała czarę goryczy, była niedawna śmierć kobiety, która zginęła potrącona przez ciężarówkę. Pod koniec kwietnia zginęła na tym skrzyżowaniu 53-letnia córka pani Anastazji. 

Dzień próbny w szkole. Sześciolatki z Łodzi mogą sprawdzić się w podstawówce

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Sześciolatki z Łodzi mogą spędzić jeden dzień na prawdziwych lekcjach w szkole podstawowej numer 35. W ten sposób rodzicom ma być łatwiej podjąć decyzję, kiedy posłać dziecko do szkoły, a sześciolatki będą mogły oswoić się z nową przestrzenią i obowiązkami.

Półtorej tony tytoniu, maszyny warte milion zł. CBŚP zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas akcji zabezpieczono ponad półtorej tony suszu i krajanki tytoniowej, a także maszyny warte milion złotych. Sprawcy zabarykadowali się wewnątrz fabryki, mieli urządzenia do zagłuszania łączności telefonicznej, a cały obiekt był monitorowany.