joomla templates top joomla templates template joomla

Stary Rynek w Łodzi pod kolorowymi wstęgami. Zobacz niezwykłą instalację

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Składa się z tysięcy kolorowych wstążek i od niedawna wzbudza zachwyt mieszkańców Łodzi. Twórca legendarnego znaku "Solidarności" przygotował instalację artystyczną, która ożywia rynek Starego Miasta. - To abstrakcyjna kompozycja. Forma dostosowana jest do wielkości placu. Tu nie ma ukrytej idei. 

Powstała "tarcza antydronowa". Koniec niebezpiecznej plagi przy lotniskach?

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Nawet niewielki dron znajdujący się na ścieżce podejścia lądującego samolotu jest śmiertelnym zagrożeniem. Wymyślona w Polsce "tarcza antydronowa" ma skończyć z plagą niebezpiecznych incydentów w pobliżu lotnisk. 

"Piękny kraj, ale jest tu zimno". Pielgrzymi aklimatyzują się w Polsce

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Światowe Dni Młodzieży ruszają już w przyszłym tygodniu. Do Polski przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata. Wielu z nich już jest w naszym kraju i aklimatyzuje się. - Polska jest pięknym krajem, ale jest mi tu naprawdę zimno - mówi jeden z pielgrzymów. 

Po remoncie chodnika i karawanie przyszedł czas na pozwy. Trwa walka z dopalaczami w Łodzi

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Władze Łodzi chwytają się wszystkich możliwych sposobów, aby nie dopuścić do sprzedaży dopalaczy w ich mieście. Chwytano się już wielu różnych sposobów. Były już karawany stojące przed sklepami, księża „obmadlający” klientów, a nawet remonty chodników robione tak, żeby do sklepów z „legalnymi narkotykami” nie można było się dostać. 

Sztuka opanuje łódzkie ulice. Startuje projekt UNIQA Art Łódź

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Sześć prac artystów z Polski, Hiszpanii, czy USA powstanie w przestrzeni miejskiej Łodzi. Uniqa Art Łódź to nowy projekt, który zrealizuje Łódzkie Centrum Wydarzeń. Organizatorzy chcą odejść od murali i stworzyć galerię sztuki opartą nie tylko na malowaniu. 

Wielkie drzewo runęło na dwa samochody w Łodzi

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

- Bardzo niedobrze. Takie grube drzewo. Tu stoi mój samochód, a po drugiej stronie drugi - mówił właściciel jednego z dwóch aut, na które przewróciło się drzewo. Do zdarzenia doszło w Łodzi na skrzyżowaniu ulicy Tuwima z Wydawniczą. 

Demonstracje KOD w największych miastach Polski. Uczestnicy zakleili usta na znak protestu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

W wielu miastach Polski, m. in. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi, odbyły się demonstracje zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Ich uczestnicy, z których część zakleiła sobie usta czarną taśmą na znak protestu, sprzeciwiają się projektowi ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Rasista z Łodzi usłyszał zarzuty za atakowanie studentki z Algierii

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Do pięciu lat więzienia grozi 37-latkowi, który wyzywał i uderzał 25-letnią Algierkę studiującą w Łodzi. - Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, prokurator doszedł do wniosku, że zarzuty powinny być surowsze, niż pierwotnie planowano. 

Sukces łódzkiego zoo. Na świat przyszły kazuary

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Łódzkie zoo ma nowych mieszkańców. Ich wyklucie to ogromny sukces hodowlany, ponieważ w całej Europie nie ma żadnego młodego przedstawiciela tego gatunku. Przez ostatnie 20 lat w polskich ogrodach nie udało się odchować żadnego kazuara. 

Wygrodzone dojście do sklepu z dopalaczami w Łodzi. "To drobny remont"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

W związku z rozpoczęciem prac remontowych chodnika wygrodzono dojście do sklepu z dopalaczami w Łodzi. Dodatkowo strażnicy miejscy 24 godziny na dobę pilnują, by nikt nie łamał zakazu wchodzenia na wyłączony z ruchu teren, a niesubordynowanym pieszym wypisują mandaty.