joomla templates top joomla templates template joomla

"Historia Sportu - historia Łodzi. Łódzki Klub Sportowy 1908-2008"

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Wystawa ta przybliża historię klubu. ŁKS to najbardziej utytułowane stowarzyszenie sportowe Łodzi. Jego reprezentanci odnosili i odnoszą sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Łódzki Klub Sportowy od samego początku był także miejscem wychowywania młodzieży, budowania świadomości narodowej, spełniał więc również funkcję integrującą społeczność naszego miasta.

Odkryj naturalne piękno. Fotoplastikon 2008

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

"Odkryj naturalne piękno. Fotoplastikon 2008" - Wystawa ręcznie kolorowanych zdjęć
Ta niezwykła ekspozycja z udziałem polskich gwiazd filmu, telewizji i estrady zostanie zaprezentowana w Muzeum Kinematografii. Celem projektu jest rewitalizacja fotoplastikonu, genialnego wynalazku sprzed 160 lat, znanego m. in. z filmu "Vabank" Juliusza Machulskiego.

Młodzi na pokład

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Choć są uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, to właśnie oni reprezentują łódzką młodzież. Na początku roku szkolnego upływa pierwsza kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Od 14 czerwca 2007 młodzi radni obradowali co miesiąc, kwestowali na Starym Cmentarzu, brali udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nawiązali współpracę z innym młodymi radami w kraju i za granicą.

 

Kontrowersje wokół biznesowej doliny

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Dolina Krzemowa to prawdziwe imperium mikroelektroniki i komputerów. Na obszarze 300 mil kwadratowych między Palo Alto i San Jose w Kalifornii, ulokowanych jest obecnie ponad 6 tys. firm wysokotechnologicznych, zatrudniających ponad milion osób. Dlatego miejscy urzędnicy postanowili w San Francisco zaprezentować ofertę inwestycyjną Łodzi.

 

Duch Poznańskiego i nowoczesny design

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź tym żyje

Żywe kolory i śmiałe kształty wraz z ekskluzywnymi materiałami wykończeniowymi, 278 luksusowych pokoi wraz z apartamentami, największe centrum konferencyjne, sala balowa na 800 osób - to w skrócie pierwszy czterogwiazdkowy deluxe design hotel Andel’s w Łodzi. Jego budowa jest już dość zaawansowana. Pierwszych gości ma przyjąć najpóźniej w maju 2009 r.

 

Modernizacja torów i nawierzchni

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Rozpoczęła się wymiana torowiska tramwajowego na ul. Rzgowskiej (od pl. Niepodległości w kierunku ul. Dąbrowskiego). Prowadzone prace sprawiają, iż fragment od ul. Sieradzkiej do ul. Dąbrowskiego został częściowo zamknięty dla ruchu kołowego. Kierowców jadących ul. Dąbrowskiego obowiązuje zakaz skrętu w prawo w ul. Rzgowską. Kierowcy jadący przez pl. Niepodległości (koło dawnego Uniwersalu) moga skręcić w prawo w ul. Rzgowską, natomiast niemożliwy jest skręt w lewo.

 

Częściej do Kopenhagi

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Jej serce - deptak Strøget - z jednej strony prowadzi do placu Ratuszowego i Tivoli, z drugiej do Teatru Królewskiego i malowniczego Nyhavn. Jej symbolem jest mała syrenka, która kusi na morskim wybrzeżu i to tu do dziś unosi się czar baśni Hansa Christiana Andersena. I pewnie z tego powodu coraz więcej łodzian chce odwiedzić stolicę Królestwa Danii - Kopenhagę

Festiwal Filmów o Rodzinie FOR

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Festiwal Filmów o Rodzinie FOR

Szanowni Państwo,
Pragniemy poinformować, że od 14 do 18 października 2008 będzie odbywał się po raz pierwszy w Łodzi Festiwal Filmów o Rodzinie FOR. Motywem przewodnim festiwalu jest temat rodziny w filmach fabularnych i dokumentalnych oraz programach telewizyjnych.

Przeforsuj swój pomysł

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Do tej pory projekty uchwał zgłaszał prezydent albo radni miejscy. Teraz swoje pomysły będą mogli przedstawić także mieszkańcy Łodzi. Chodzi o to, by przekonać wszystkich do aktywności obywatelskiej. Warunek jest jeden. Pod projektem trzeba zebrać minimum 6 tysięcy podpisów.

 

Zapisy małych studentów

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Na początku września ruszają zapisy na kolejną edycję Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego. Słuchaczami mogą zostać maluchy w wieku od 7 do12 lat.  Tym razem nabór będzie prowadzony tylko przez Internet. Formularz zgłoszeniowy pojawi się na stronie internetowej Politechniki Łódzkiej 2 września o godz. 8. O tym, kto znajdzie się na liście przyjętych, zadecyduje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Urzędowa pomoc dla uczniów

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź tym żyje

Przed nami ostatni tydzień wakacji. Niektórzy beztrosko korzystają z ostatnich chwil wypoczynku, inni już dziś myślą o szkolnych wyprawkach. Najmniej zamożni mogą liczyć na pomoc w ich zakupie. W tym roku zerówkowicze mogą otrzymać z państwowej kasy 70 zł dofinansowania na książki, pierwszoklasiści z podstawówek 130 zł, drugoklasiści 150 zł, a uczniowie klas trzecich po 170 zł. Takie same kwoty należą się dzieciom z pierwszych, drugich i trzecich klas ogólnokształcących szkół muzycznych. Jednak z dopłat skorzystają tylko łodzianie, którzy spełniają ustawowe kryteria i złożą odpowiedni wniosek

 

Zakazu tydzień pierwszy

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Z Piotrkowskiej powoli znikają samochody. Na głównej ulicy miasta, która w przyszłości ma przerodzić się w miejski deptak, już od tygodnia obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania. Służby miejskie nie są pobłażliwe i ci, którzy nie przestrzegają zakazu otrzymują mandaty (w wysokości 100 zł) i punkty karne (1 pkt).

Urzędowy parking

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Kilkadziesiąt miejsc parkingowych czekać będzie od września na łodzian chcących załatwić urzędowe sprawy w magistracie oraz Urzędzie Wojewódzkim. Dobiega końca, trwający od początku lata, remont miejsc postojowych przed budynkiem Urzędu Miasta Łodzi od strony pl. Komuny Paryskiej.