joomla templates top joomla templates template joomla

Ambasador Australii w Łodzi

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

W Łodzi gościła ambasador Australii Ruth Pearce. Kierowana przez nią dyplomatyczna placówka w Warszawie reprezentuje rząd Australii w Polsce i w Republice Czeskiej. Z panią ambasador spotkał się wiceprezydent Łodzi Marek Michalik. Okazją do odwiedzin naszego miasta stało się otwarcie trzeciej łódzkiej fabryki australijskiej firmy Amcor.

 

(S)pakowana inwestycja

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

 

Na Nowym Józefowie uroczyście uruchomiono nową fabrykę Amcor Rentsch – producenta opakowań do przekąsek. Będzie ona pierwszym przedsiębiorstwem dostarczającym swoje produkty tylko dla PepsiCo - światowego lidera w produkcji żywności gotowej. Nowa fabryka wybudowana w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej posiada jedną z najnowocześniejszych i najszybszych linii produkcyjnych tego typu świecie. Sam Amcor zlokalizował swoje przedsiębiorstwo w Łodzi już po raz trzeci.

 

U Scheiblera w nowym wydaniu

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź tym żyje

W starych murach fabryki przy ul. Tymienieckiego, w wysokich pomieszczeniach przędzalni powstają wyjątkowe, nowoczesne apartamenty. To właśnie tu przeszłość łączy się z teraźniejszością. Dawna świetność budynków przywracana jest zachowując ich unikalny charakter. Podstawowymi elementami architektonicznymi jest: cegła, stal i szkło.

 

Marek Basiul - linoryty

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Marek Basiul - linoryty. Wystawa towarzysząca 13. Międzynarodowemu Triennale Małe Formy Grafiki, Polska - Łódź '08. Marek Basiul (ur. 1961, Giżycko) ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w 1987 roku w pracowni wypukłodruku pod kierunkiem prof. Ryszarda Krzywki. Od 1987 r. zajmuje się pracą twórczą i dydaktyczną na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Odkryj naturalne piękno. Fotoplastikon 2008

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

"Odkryj naturalne piękno. Fotoplastikon 2008" - Wystawa ręcznie kolorowanych zdjęć
Ta niezwykła ekspozycja z udziałem polskich gwiazd filmu, telewizji i estrady zostanie zaprezentowana w Muzeum Kinematografii. Celem projektu jest rewitalizacja fotoplastikonu, genialnego wynalazku sprzed 160 lat, znanego m. in. z filmu "Vabank" Juliusza Machulskiego.

Młodzi na pokład

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Choć są uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, to właśnie oni reprezentują łódzką młodzież. Na początku roku szkolnego upływa pierwsza kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Od 14 czerwca 2007 młodzi radni obradowali co miesiąc, kwestowali na Starym Cmentarzu, brali udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nawiązali współpracę z innym młodymi radami w kraju i za granicą.

 

Kontrowersje wokół biznesowej doliny

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Dolina Krzemowa to prawdziwe imperium mikroelektroniki i komputerów. Na obszarze 300 mil kwadratowych między Palo Alto i San Jose w Kalifornii, ulokowanych jest obecnie ponad 6 tys. firm wysokotechnologicznych, zatrudniających ponad milion osób. Dlatego miejscy urzędnicy postanowili w San Francisco zaprezentować ofertę inwestycyjną Łodzi.

 

Uczniowie wrócili do szkół

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź tym żyje

Dźwięki muzyki i musztra paradna orkiestry górniczej uświetniły tegoroczną łódzką inaugurację roku szkolnego 2008/2009 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Kilińskiego 159/163. Wyjątkowo uroczysta oprawa towarzyszyła otwarciu w tej szkole technikum z klasą patronacką o nowej specjalności „technik urządzeń sanitarnych - sieci i instalacje gazowe”, w której kształcić się będą młodzi gazownicy.

 

&hołd milczenia złożą wszyscy razem&

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź tym żyje

Ostatni transport z łódzkimi Żydami z Litzmannstadt Getto odjechał 29 sierpnia 1944 roku. Również i ten pociąg skończył bieg w Oświęcimiu. Już po raz piąty, w 64. rocznicę likwidacji Litzmannstadt Getto, upamiętniono los społeczeństwa żydowskiego, które stanowiło jedną trzecią mieszkańców Łodzi. W uroczystościach wzięli udział: prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, wojewoda Jolanta Chełmińska, przewodniczący gminy wyznaniowej żydowskiej Symcha Keller, przewodniczący RM Tomasz Kacprzak, poseł RP Jolanta Śledzińska-Katarasińska, senatorowie RP Maciej Grubski i Krzysztof Kwiatkowski, wiceprezydenci miasta, przedstawiciele środowiska żydowskiego, łódzcy radni, goście z Izraela.

 

"Historia Sportu - historia Łodzi. Łódzki Klub Sportowy 1908-2008"

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Wystawa ta przybliża historię klubu. ŁKS to najbardziej utytułowane stowarzyszenie sportowe Łodzi. Jego reprezentanci odnosili i odnoszą sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Łódzki Klub Sportowy od samego początku był także miejscem wychowywania młodzieży, budowania świadomości narodowej, spełniał więc również funkcję integrującą społeczność naszego miasta.

Festiwal Filmów o Rodzinie FOR

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Festiwal Filmów o Rodzinie FOR

Szanowni Państwo,
Pragniemy poinformować, że od 14 do 18 października 2008 będzie odbywał się po raz pierwszy w Łodzi Festiwal Filmów o Rodzinie FOR. Motywem przewodnim festiwalu jest temat rodziny w filmach fabularnych i dokumentalnych oraz programach telewizyjnych.

Przeforsuj swój pomysł

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Do tej pory projekty uchwał zgłaszał prezydent albo radni miejscy. Teraz swoje pomysły będą mogli przedstawić także mieszkańcy Łodzi. Chodzi o to, by przekonać wszystkich do aktywności obywatelskiej. Warunek jest jeden. Pod projektem trzeba zebrać minimum 6 tysięcy podpisów.

 

Zapisy małych studentów

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Na początku września ruszają zapisy na kolejną edycję Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego. Słuchaczami mogą zostać maluchy w wieku od 7 do12 lat.  Tym razem nabór będzie prowadzony tylko przez Internet. Formularz zgłoszeniowy pojawi się na stronie internetowej Politechniki Łódzkiej 2 września o godz. 8. O tym, kto znajdzie się na liście przyjętych, zadecyduje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.