joomla templates top joomla templates template joomla

Tydzień pod znakiem 4 kultur

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Miłośnicy sztuki nowoczesnej powinni odwiedzić starą kamienicę Ludwika Meyera przy ul. Piotrkowskiej 293/295. W ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w tych typowo łódzkich przestrzeniach zagościły dwie wystawy C.D.N i Master & Monster. W ramach pierwszego projektu piętnastu artystów stara się odpowiedzieć na przewodnie pytanie tegorocznej edycji festiwalu „Kto ty jesteś?”. Wspólnym mianownikiem dla wystawy Master&Monster są rozważania na temat różnych aspektów roli ojca. Ekspozycje można oglądać do 28 września.

Sprawni strażnicy

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Wysportowany, pełen energii i uśmiechnięty strażnik miejski to coraz częstszy widok na ulicach Łodzi. Utrzymanie tężyzny fizycznej przez funkcjonariuszy poprawia jakość ich służby oraz… zasobność portfela. Przez cały wrzesień trwają testy sprawnościowe dla strażników. Pozytywne wyniki dają im 300 złotych premii przez najbliższy rok.

Pamięci ofiar komunizmu

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Pomnik Ofiar Komunizmu, którego inicjatorem budowy był niedawno zmarły senator Andrzej Ostoja-Owsiany, powstanie w Łodzi przy al. Karola Anstadta - naprzeciwko budynku, w którym mieściła się siedziba Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego miejsca kaźni Polaków w latach 1945-1956. Monument autorstwa znanego łódzkiego rzeźbiarza Wojciecha Gryniewicza przedstawia orła wzlatującego na wolność poprzez rozerwane kraty i pęknięty głaz.

 

Kwartludium i Sebastian Meissner Oh, father tell me ... w ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Jedna z najciekawszych polskich grup wykonujących repertuar współczesny i improwizowany we wspólnym projekcie z twórcą elektronicznym, który od lat realizuje ambitne przedsięwzięcia dźwiękowe i audiowizualne na całym świecie. W ramach festiwalu piątka muzyków w składzie - saksofon, skrzypce, wibrafon, fortepian i komputer - wystąpi ze specjalnym blisko godzinnym koncertem Oh, father tell me ..., na który złożą się wspólne improwizacje, elektroakustyczne kompozycje przygotowane przez Michała Górczyńskiego i Sebastiana Meissnera oraz wykonanie partytury graficznej Corneliusa Cardew "Treatise".

 

Festiwal Kino Letnie Bollylodz - największe przeboje Bollywood - "Jestem przy Tobie"

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

To niepowtarzalna okazja, aby pod gołym niebem obejrzeć największe przeboje Bollywood. Festiwal Kino Letnie Bollylodz stanowi część ogólnopolskiej kampanii Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016. Pomysłodawcą i sponsorem Festiwalu jest Infosys BPO.

 

Projekt muzyczny OnAir w ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Projekt muzyczny OnAir, który już po raz trzeci odbędzie się w ramach Festiwalu, skierowany jest do ludzi otwartych na szerokie spektrum działań muzycznych. W czasie trwania OnAir chcemy zaprezentować twórczość artystów z całego świata, inspirujących się różnymi wpływami kulturowymi, tworzących w trudnych do zaklasyfikowania nurtach.

Karty na stół

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Przez najbliższe dni hala łódzkiego AZS przy ul. Lumumby 22/26 zapełni się zielonymi stolikami z kartami do gry. W Łodzi odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w Brydżu. W dniach 3 – 8 września nasze miasto gościć będzie najlepszych graczy z całego globu.

Nowy image Muzeum Sztuki

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Rozpoczął się już remont gmachu przy ul. Więckowskiego 36, głównej siedziby Muzeum Sztuki. Dawny Pałac Maurycego Poznańskiego zostanie nie tylko zmodernizowany, ale zmieni także swoje oblicze. Remontowi będą towarzyszyć prace konserwatorskie obejmujące główną bramę wjazdową oraz dwie furty boczne. Natomiast parter całkowicie zmieni swój charakter. Przestrzeń o łącznej powierzchni 207 m², w której do tej pory odbywały się głównie wystawy czasowe, zostanie przekształcona w miejsce spotkań łączące funkcje klubu, kawiarni i księgarni. Będzie można się tam napić kawy, porozmawiać i przejrzeć wydawnictwa poświęcone sztuce.

Powoli odchodzi lato&

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Pierwsze ogródki znikają już z ul. Piotrkowskiej, choć oficjalnie sezon „ogródkowy” potrwa do końca października. Jednak niektóre puby i restauracje same wnioskowały o krótsze terminy pozwolenia na zajęcie pasa drogowego stąd pierwsze demontaże konstrukcji. Przypomnijmy, że w okresie letnim na ul. Piotrkowskiej stały 53 ogródki (łącznie z ogródkiem na pl. Wolności i na al. Piłsudskiego).

 

Exploding Star Orchestra + Bill Dixon w ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Exploding Star Orchestra - czternastoosobowa super-grupa pod wodzą trębacza Roba Mazurka skupia najważniejszych przedstawicieli chicagowskiego środowiska jazzowego, którzy łączą ducha tradycji muzyki amerykańskiej, free jazzu i postrocka. Zespół założony trzy lata temu na zamówienie Jazz Institute of Chicago i Chicago Cultural Center miał odzwierciedlać "awangardowe oblicze" tego miasta.

 

Transmisja Koncertu OnAir w Studenckim Radiu ŻAK w ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Już po raz trzeci mamy przyjemność zaproponować wysłuchanie koncertu OnAir transmitowanego na żywo przez Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej. OnAir to projekt muzyczny angażujący artystów z całego świata organizowany przez Klub Muzyczny Jazzga, w ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.

"Planeta Ocean - Odkrywając świat morskiej bioróżnorodności"

cityoflodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Różnorodność, bogactwo i niezwykłość głębin morskich i oceanów jest tak samo pełna tajemnic jak wszechświat. Będziemy mogli odbyć wyjątkową podróż, gdzie morska bioróżnorodność odkryje piękno podwodnego świata. Zaprezentowane zostaną 82 wielkoformatowe zdjęcia mórz i oceanów wraz z informacjami na temat ich aktualnego stanu.

 

Chwała walecznym

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

W 69. rocznicę wybuchu II wojny światowej łodzianie oddali hołd obrońcom ojczyzny przed pomnikiem Chwały Żołnierzy Armii Łódź. Przybyli kombatanci, uczestnicy walk wrześniowych, władze samorządowe oraz żołnierze garnizonu łódzkiego. Uroczystość uświetniła kompania honorowa Wojska Polskiego wystawiona przez dywizjon lotniczy XXV Brygady Kawalerii Powietrznej. Obchody rozpoczęła polowa msza święta.