joomla templates top joomla templates template joomla

Historia Reksia poruszyła widzów. Teraz sam wybierze nowego właściciela

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Reksio ma dwa lata i od trzech miesięcy przebywa w hotelu dla psów. Kobieta, która wychowywała go od szczeniaka zmarła na nowotwór, ale do ostatnich dni martwiła się tylko o jego los. Teraz poszukuje rodziny, która pokocha go tak bardzo jak jego poprzednia właścicielka. 

Kilometry niepotrzebnych barierek. Absurd z winy nieścisłości w przepisach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

W całej Polsce powstają kilometrowe odcinki barierek chroniących pieszych i rowerzystów. Niestety - nie zawsze są one potrzebne. Większość z nich chroni pola uprawne i trawniki. Nieprecyzyjne przepisy ustawy z 2003 roku doprowadziły do tego, że państwo wydaje pieniądze na bezsensowne inwestycje. Wkrótce ma się to jednak zmienić. 

11 zatrzymanych i 80 kg narkotyków. Łódzcy policjanci rozbili duży gang narkotykowy

KWP Łódź/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Łódzcy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się handlem narkotykami. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać 11 osób. Zarzuca im się "puszczenie w obieg" ponad 80 kg środków odurzających. Na czarnym rynku ich wartość szacuje się na ponad 2 mln złotych. 

Zatrucie amoniakiem w Łodzi. 11 osób trafiło do szpitali

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

11 osób trafiło do szpitali po zatruciu amoniakiem w zakładzie mięsnym w łódzkim Teofilowie. W jednej z chłodni doszło do rozszczelnienia instalacji. Amoniak wydobywał się w hali, w której przebywało 45 osób. Wszyscy zostali ewakuowani z terenu zakładu. Jak informuje Adam Antczak z łódzkiej straży pożarnej, poszkodowani odnieśli lekkie obrażenia.

Miał być prestiżowy i szybki pociąg Łódź - Warszawa. "Uszatek" wiecznie spóźniony

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

"Uszatek" miał być szybkim pociągiem łączącym Łódź z Warszawą. Jednak pociąg z szybkością nie ma nic wspólnego, bo ciągle się spóźnia. Pasażerowie są zawiedzeni, bo po siedmiu latach remontu linii liczyli, że PKP spełni obietnice dojazdu z centrum Łodzi do Warszawy w 84 minuty. 

Rasistowski napad na Ukraińców w Kutnie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Siedmiu Polaków w wieku od 23 do 39 lat napadło na pracujących w Kutnie Ukraińców, wzywając ich do opuszczenia Polski. Używali nie tylko przemocy słownej, gdyż mieli ze sobą również kastet, nóż i piłkę teleskopową. 

W Łodzi badają kamizelkę antyzawałową. Zdążyła już uratować życie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Klinika Elektrokardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi bierze udział w międzynarodowych badaniach poświęconych pracy nowego urządzenia - Life Vest - które ma ratować osoby zagrożone zawałem serce. - Urządzenie kontroluje rytm serca pacjenta, a w przypadku wykrycia zaburzeń, przerywa je poprzez wysłanie szoku - tłumaczył profesor Jerzy Wranicz. 

Samorządy chcą karać tych, którzy palą śmieciami. Łódzcy strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole

Fakty TVN/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Szacuje się, że około 45 tysięcy Polaków rocznie umiera z powodu złej jakości powietrza. „Zastanów się, czym palisz” – apelują władze samorządów i wysyłają kontrole, ponieważ właśnie w zimie wielu Polaków wrzuca do pieca co popadnie. - Możemy pobrać próbki z kotła. Sadze maja swoją pamięć i są przekazywane do badania. 

Części samochodowe, fragmenty stolarki okiennej, kleje. Tym łodzianie palą w piecach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Łódzcy strażnicy miejscy każdego dnia prowadzą kontrole zawartości pieców. - Najbardziej popularnym u nas elementem do palenia są płyty meblowe oraz porozbijane fragmenty np. stolarki okiennej czy stare drzwi - mówi Marek Borowiecki ze Straży Miejskiej w Łodzi. Najbardziej niebezpieczne dla środowiska oraz zdrowia mieszkańców jest palenie klejów, lakierów czy elementów plastikowych. 

Matka z trójką dzieci potrącona na przejściu w Łodzi. Wszyscy trafili do szpitala

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Matka z trójką dzieci w wieku od 2,5 do 9 lat została potrącona na przejściu dla pieszych na ulicy Gnieźnieńskiej w Łodzi. Jedno z dzieci dostało się pod podwozie samochodu, jest najpoważniej ranne. Do szpitala trafiła cała czwórka. - Zobaczyłem stojący na skrzyżowaniu samochód. Dziecko było między osiami auta. Wyglądało to makabrycznie - powiedział świadek wypadku.

Komornik brutalnie zajął majątek niezadłużonej kobiety? Izba Komornicza w Łodzi bada sprawę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Izba Komornicza w Łodzi bada sprawę asesora komorniczego, który miał bezzasadnie i w brutalny sposób zająć majątek córki zadłużonego mężczyzny. - Będziemy mieli okazję wysłuchać zarówno wersji asesora, jak i pana komornika, który sprawuje nadzór nad asesorem - zapowiada rzecznik Izby Komorniczej w Łodzi Andrzej Ritmann.