joomla templates top joomla templates template joomla

Runęła ściana kamienicy w centrum Łodzi. Trwa sprawdzanie, czy pod gruzami są ludzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Zawaliła się ściana kamienicy w centrum Łodzi. Pięć osób zostało ewakuowanych. Służby ratunkowe z geofonami sprawdzają, czy pod gruzami znajdują się ludzie. Specjalnie wyszkolone psy nie zasygnalizowały obecności nikogo żywego w ruinach. W budynku były prowadzone prace remontowe.

Pożar poddasza w jednej z łódzkich kamienic. Mieszkańcy ewakuowani

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Na poddaszu w jednej z łódzkich kamienic wybuchł pożar. W zdarzeniu nikt nie został ranny, ale wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani i nie wiadomo kiedy wrócą do swoich domów. Z ogniem walczyło w sumie 15 zastępów straży pożarnej. Strażacy nie byli w stanie ocenić przyczyny pożaru.

100 lat Bałut w Łodzi

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Wykład „Opowieści z Bałut. Historia, wspomnienia, anegdoty" w Centrum Dialogu zainauguruje cykl imprez organizowanych z okazji 100-lecia przyłączenia Bałut do Łodzi. 

Miejsca kreatywne

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Przy ul. Piotrkowskiej 59 swoją siedzibę ma niewielkie wydawnictwo. Jego właściciel Maciej Mazerant lokal otrzymał w wyniku konkursu „Lokale dla kreatywnych".

Łódzka ulica jak rwąca rzeka. Koparka uszkodziła wodociąg

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Jedna z ulic w Łodzi zamieniła się w rwący potok. Jak się okazało, przyczyną jest niesprawny wodociąg. Uszkodziła go koparka podczas prac remontowych. Mieszkańcy okolicznych bloków uskarżają się na podtopione samochody oraz brudną wodę w kranach. Trwa udrażnianie studzienek.

Baśniowe murale ozdobiły pracownie łódzkiego szpitala

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Pracownię tomograficzną i rezonansu magnetycznego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi ozdobiły murale. Wymalowane ściany mają sprawić, by najmłodszym pacjentom było miło w czasie badania.

Policja po bójce pseudokibiców w Łodzi: Trudnią się wszystkim tym, co jest w Kodeksie karnym

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

- Ludzie ci mają wewnętrzną hierarchię, są liderzy, którzy planują praktycznie wszystkie rzeczy związane z działalnością danej bojówki i są też żołnierze, którzy są od wykonywania poleceń - wyjaśnił łódzki policjant po piątkowej (21.08) bójce pseudokibiców. Nawet kilkudziesięciu zwolenników jednej z drużyn piłkarskich zatrzymało samochód, którym jechali zwolennicy innego klubu. Pięć osób zostało przewiezionych do szpitala, ale nie chcą one współpracować z policją.

Pożegnanie przyjaciela młodzieży

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

Na Starym Cmentarzu pochowano Janusza Boissé, wieloletniego nauczyciela w I Liceum Ogólnokształcącym i komendanta Szczepu ZHP im. Romualda Traugutta. Wraz z rodziną pożegnali go uczniowie, nauczyciele, harcerze, znajomi, łodzianie.

Nowe podwórce

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Jeszcze cztery łódzkie ulice: Kozietulskiego, Pszenna, Świerkowa i Selekcyjna zamienią się w podwórce. Zostanie na nich ograniczony ruch samochodowy a pojawią się zieleń oraz meble miejskie. Na razie w Łodzi funkcjonuje woonerf na ul. 6 sierpnia. Również w ramach budżetu obywatelskiego planowane jest zorganizowanie podwórców na ul. Piramowicza i ul. Traugutta.