joomla templates top joomla templates template joomla

Zbadaj swoją wątrobę

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź samorząd

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ organizuje badania profilaktyczne wątroby pod kątem wirusa HCV. Na ten cel przeznaczono ok. 80 tys. zł, a testy będą prowadzone do końca grudnia br. lub do wyczerpania środków. 

Nowy wiadukt nad Tramwajową już gotowy

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź samorząd

Kończą się prace związane z budową podziemnej infrastruktury na ul. Tramwajowej. Już wkrótce wykonawca rozpocznie korytowanie drogi i budowę stabilizacji, na której wylewane będą pierwsze warstwy asfaltu. 

Święto „Katarzynki”

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź samorząd

Święto, popularnie zwane „Katarzynki", to Dzień Motorniczego (Kolejarza), obchodzone oficjalnie 25 listopada od 1981 roku. Św. Katarzyna jest nie tylko patronką kolejarzy, ale również motorniczych. 

Złote medale w armwrestlingu

sportowa.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź sport

Dwa złote medale zdobył reprezentujący BBRC Łódź Serhii Ovczarenko na XII Mistrzostwach Polski Amatorów w Siłowaniu na Rękę DEBIUTY 2015, które odbyły się w niedzielę 15 listopada w Starym Mieście. 

Trzej mężczyźni zatrzymani za okradanie plebanii w całym kraju. Włamali się kilkadziesiąt razy

KWP Łódź/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani w związku z kilkudziesięcioma włamaniami na plebanie na terenie całego kraju i niewykluczone, że także poza nim. - Skradli pieniądze w złotych, euro, a także dysk zewnętrzny. Suma strat oceniona została na kwot ok. 3 tys. zł - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Pożar poddasza w jednej z łódzkich kamienic. Mieszkańcy ewakuowani

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Na poddaszu w jednej z łódzkich kamienic wybuchł pożar. W zdarzeniu nikt nie został ranny, ale wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani i nie wiadomo kiedy wrócą do swoich domów. Z ogniem walczyło w sumie 15 zastępów straży pożarnej. Strażacy nie byli w stanie ocenić przyczyny pożaru.

Maleje bezrobocie w Łodzi!

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź samorząd

- Od początku jednym moich z priorytetów było poszukiwanie inwestorów dla Łodzi i tworzenie nowych miejsc pracy dla łodzian. Tylko w ostatnim roku udało nam się zmniejszyć poziom bezrobocia do 9,9 proc. i zmniejszyć liczbę poszukujących pracy o ponad 4 tysiące - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Hanna Zdanowska.

Gimnastyka w wodzie dla seniorów

sportowa.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź sport

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi zaprasza wszystkich seniorów do udziału w bezpłatnych zajęciach gimnastycznych prowadzonych na terenie Pływalni "Wodny Raj" przy ul. Wiernej Rzeki 2.

Młodzi aktorzy ponownie w EC-1

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

EC-1 ponownie stanie się teatrem. W murach zrewitalizowanej elektrociepłowni studenci Filmówki przygotowują dyplom „Iwona, księżniczka Burgunda". 

Runęła ściana kamienicy w centrum Łodzi. Trwa sprawdzanie, czy pod gruzami są ludzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Zawaliła się ściana kamienicy w centrum Łodzi. Pięć osób zostało ewakuowanych. Służby ratunkowe z geofonami sprawdzają, czy pod gruzami znajdują się ludzie. Specjalnie wyszkolone psy nie zasygnalizowały obecności nikogo żywego w ruinach. W budynku były prowadzone prace remontowe.

Łódzka ulica jak rwąca rzeka. Koparka uszkodziła wodociąg

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Jedna z ulic w Łodzi zamieniła się w rwący potok. Jak się okazało, przyczyną jest niesprawny wodociąg. Uszkodziła go koparka podczas prac remontowych. Mieszkańcy okolicznych bloków uskarżają się na podtopione samochody oraz brudną wodę w kranach. Trwa udrażnianie studzienek.