joomla templates top joomla templates template joomla

W Łodzi ruszył największy w Polsce system sterowania ruchem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

W Łodzi ruszył największy w Polsce system sterowania ruchem. O tym, kto i kiedy będzie miał pierwszeństwo, zdecyduje komputer. Człowiek będzie tylko nadzorował jego pracę. - System sam będzie sterować ruchem i włączał światła tak, żeby płynność ruchu była jak najlepsza - tłumaczy Piotr Grabowski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. 

Św. Mikołaj z Laponii zawitał do Łodzi. Odwiedził pacjentów szpitala pediatrycznego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Święty Mikołaj przybył z fińskiego miasteczka Rovaniemi do Łodzi i odwiedził małych pacjentów szpitala pediatrycznego im. Korczaka. Przybysz zapewniał, że przygotowania do świąt idą pełną parą. Mikołaj zaskoczył wszystkich, zwracając się do dzieci po polsku. - Listy są bardzo długie, ale ja rozumiem, że to są propozycje, a Mikołaj może wybrać - mówił.

"Wygaszanie" łódzkiego liceum kosztuje setki tysięcy zł. Nie ma uczniów, dyrekcja i nauczyciele pracują

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

W XXXV Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stefana Batorego w Łodzi pracuje dyrektor, sześcioro nauczycieli, woźne i dozorca. W szkole nie ma jednak ani jednego ucznia, a mimo to nie można jej zamknąć - trwa jej "wygaszanie". - Zajmujemy się głównie inwentaryzacją, czekamy na przeprowadzkę - wyjaśnia Jerzy Mendak, dyrektor liceum.

Zbadaj swoją wątrobę

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź samorząd

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ organizuje badania profilaktyczne wątroby pod kątem wirusa HCV. Na ten cel przeznaczono ok. 80 tys. zł, a testy będą prowadzone do końca grudnia br. lub do wyczerpania środków. 

Maleje bezrobocie w Łodzi!

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź samorząd

- Od początku jednym moich z priorytetów było poszukiwanie inwestorów dla Łodzi i tworzenie nowych miejsc pracy dla łodzian. Tylko w ostatnim roku udało nam się zmniejszyć poziom bezrobocia do 9,9 proc. i zmniejszyć liczbę poszukujących pracy o ponad 4 tysiące - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Hanna Zdanowska.

Gimnastyka w wodzie dla seniorów

sportowa.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź sport

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi zaprasza wszystkich seniorów do udziału w bezpłatnych zajęciach gimnastycznych prowadzonych na terenie Pływalni "Wodny Raj" przy ul. Wiernej Rzeki 2.

Młodzi aktorzy ponownie w EC-1

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź kulturalne

EC-1 ponownie stanie się teatrem. W murach zrewitalizowanej elektrociepłowni studenci Filmówki przygotowują dyplom „Iwona, księżniczka Burgunda". 

Dworzec przesiadkowy w Łodzi jak dzieło sztuki

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Łódzki Dworzec Tramwajowy Centrum dzięki swojej nietypowej architekturze zyskał miano "Stajni Jednorożców". Kolorowy i pofalowany dach przywodzi na myśl wielu osobom krajobrazy znane z bajek. - Najlepiej wygląda wieczorem, gdy jest podświetlony - podkreśla jeden z mieszkańców Łodzi. 

8 lat i 8 miesięcy za skatowanie dziecka. Wyroki za śmierć 3-latka z Łodzi

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

29-letni Adam M. ma spędzić za kratkami osiem lat i osiem miesięcy za śmiertelne pobicie 3-letniego chłopca z ul. Grabowej w Łodzi. Dwa lata mniej spędzi w więzieniu 34-letni Remigiusz M., znajomy matki, który też miał znęcać się nad Wiktorkiem. - On tylko bił - tłumaczył po odczytaniu wyroku obrońca 34-latka. Sąd uniewinnił matkę chłopca.

Nowy wiadukt nad Tramwajową już gotowy

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź samorząd

Kończą się prace związane z budową podziemnej infrastruktury na ul. Tramwajowej. Już wkrótce wykonawca rozpocznie korytowanie drogi i budowę stabilizacji, na której wylewane będą pierwsze warstwy asfaltu. 

Święto „Katarzynki”

uml.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź samorząd

Święto, popularnie zwane „Katarzynki", to Dzień Motorniczego (Kolejarza), obchodzone oficjalnie 25 listopada od 1981 roku. Św. Katarzyna jest nie tylko patronką kolejarzy, ale również motorniczych. 

Złote medale w armwrestlingu

sportowa.lodz.pl włącz . Opublikowano w Łódź sport

Dwa złote medale zdobył reprezentujący BBRC Łódź Serhii Ovczarenko na XII Mistrzostwach Polski Amatorów w Siłowaniu na Rękę DEBIUTY 2015, które odbyły się w niedzielę 15 listopada w Starym Mieście. 

Trzej mężczyźni zatrzymani za okradanie plebanii w całym kraju. Włamali się kilkadziesiąt razy

KWP Łódź/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani w związku z kilkudziesięcioma włamaniami na plebanie na terenie całego kraju i niewykluczone, że także poza nim. - Skradli pieniądze w złotych, euro, a także dysk zewnętrzny. Suma strat oceniona została na kwot ok. 3 tys. zł - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.