joomla templates top joomla templates template joomla

"Król dopalaczy" i współpracownicy stanęli przed łódzkim sądem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź kryminalne

Przed łódzkim sądem ruszył proces "króla dopalaczy" Dawida B. oraz jego trzech współpracowników oskarżonych o produkcję i handel dopalaczami oraz narażenie życia i zdrowia wielu osób. - Niecały miesiąc temu miałem nieudaną próbę samobójczą i ojciec po prostu w ostatniej chwili mnie uratował. 

Młodzi szczypiorniści pobici przez kiboli Widzewa. "Zawodnicy sami dolali oliwy do ognia"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Kibole Widzewa pobili młodych szczypiornistów z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy przyjechali do Łodzi rozegrać mecz. - Kilkanaście osób zaatakowało grupę młodych chłopców. W wyniku czego trzech nastolatków trafiło do szpitala - poinformował rzecznik łódzkiej policji mł. asp. Radosław Gwis. Według trenera CHKS Łódź szczypiorniści sprowokowali kiboli.

Autobus dla bezdomnych wyjechał na ulice Łodzi

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Na ulice Łodzi wyjechał nocny autobus, w którym osoby bezdomne mogą ogrzać się i zjeść ciepły posiłek. Będzie kursować do marca w godzinach od 22 do 3 rano w okolicach dworców kolejowych, autobusowych i w miejscach, gdzie z reguły przebywają bezdomni.

Św. Mikołaj z Laponii zawitał do Łodzi. Odwiedził pacjentów szpitala pediatrycznego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Święty Mikołaj przybył z fińskiego miasteczka Rovaniemi do Łodzi i odwiedził małych pacjentów szpitala pediatrycznego im. Korczaka. Przybysz zapewniał, że przygotowania do świąt idą pełną parą. Mikołaj zaskoczył wszystkich, zwracając się do dzieci po polsku. - Listy są bardzo długie, ale ja rozumiem, że to są propozycje, a Mikołaj może wybrać - mówił.

"Wygaszanie" łódzkiego liceum kosztuje setki tysięcy zł. Nie ma uczniów, dyrekcja i nauczyciele pracują

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

W XXXV Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stefana Batorego w Łodzi pracuje dyrektor, sześcioro nauczycieli, woźne i dozorca. W szkole nie ma jednak ani jednego ucznia, a mimo to nie można jej zamknąć - trwa jej "wygaszanie". - Zajmujemy się głównie inwentaryzacją, czekamy na przeprowadzkę - wyjaśnia Jerzy Mendak, dyrektor liceum.

Święty Mikołaj z aniołami dostarczy prezenty do 1200 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich

Telewizja NTL/NTL Radomsko Sp. z o.o. włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

„Serce na gwiazdkę”- taki jest tytuł charytatywnej akcji dla dzieci, którą po raz 13. prowadzi Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Do 19 grudnia Święty Mikołaj z aniołami dostarczy prezenty do 1200 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich. Blisko 50 paczek trafi do rodzin z Piotrkowa Trybunalskiego.

Łódzka lekarka skazana za nieumyślne spowodowanie śmierci 3-miesięcznego chłopca

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Znana łódzka anestezjolożka usłyszała wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu na trzy za nieumyślne spowodowanie śmierci 3-miesięcznego chłopca. 51-letnia lekarka podała dziecku lek w niewłaściwy sposób - dokanałowo, zamiast dożylnie - wskutek czego Mateuszek zmarł. 

Zderzenie dwóch tirów w Tuszynie. Trasa Piotrków Trybunalski - Łódź zablokowana

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Jedna osoba została ranna w wyniku zderzenia dwóch samochodów ciężarowych na krajowej "jedynce". Do wypadku doszło w miejscowości Tuszyn, między Łodzią a Piotrkowem Trybunalskim. - Pojazd, który uderzył w tył stojącego na poboczu tira, przemieścił się blokując pasy ruchu. Uderzenie spowodowało blokadę drogi w kierunki Łodzi. 

W Łodzi ruszył największy w Polsce system sterowania ruchem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

W Łodzi ruszył największy w Polsce system sterowania ruchem. O tym, kto i kiedy będzie miał pierwszeństwo, zdecyduje komputer. Człowiek będzie tylko nadzorował jego pracę. - System sam będzie sterować ruchem i włączał światła tak, żeby płynność ruchu była jak najlepsza - tłumaczy Piotr Grabowski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. 

Dworzec przesiadkowy w Łodzi jak dzieło sztuki

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

Łódzki Dworzec Tramwajowy Centrum dzięki swojej nietypowej architekturze zyskał miano "Stajni Jednorożców". Kolorowy i pofalowany dach przywodzi na myśl wielu osobom krajobrazy znane z bajek. - Najlepiej wygląda wieczorem, gdy jest podświetlony - podkreśla jeden z mieszkańców Łodzi. 

8 lat i 8 miesięcy za skatowanie dziecka. Wyroki za śmierć 3-latka z Łodzi

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Łódź wiadomości

29-letni Adam M. ma spędzić za kratkami osiem lat i osiem miesięcy za śmiertelne pobicie 3-letniego chłopca z ul. Grabowej w Łodzi. Dwa lata mniej spędzi w więzieniu 34-letni Remigiusz M., znajomy matki, który też miał znęcać się nad Wiktorkiem. - On tylko bił - tłumaczył po odczytaniu wyroku obrońca 34-latka. Sąd uniewinnił matkę chłopca.